طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا سالانه حدود ۶۵هزار زن بر اثر عوارض بارداری جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس اطلاعات جدید، زنان سیاه‌پوست در ایالات متحده حین بارداری یا در ماه‌های پس از زایمان، 2.1 برابر بیشتر از زنان سفیدپوست و 3 برابر بیشتر از زنان اسپانیایی‌تبار می‌میرند.

به‌نقل از برنامه تلویزیونی "Good Morning America) GMA)" بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط مرکز ملی آمار بهداشت (NCHS)، میزان مرگ مادران در زنان سیاه‌پوست غیر اسپانیایی‌تبار 37.1 مرگ در هر 100 هزار تولد زنده بوده است.

افول آمریکا , رسانه‌های خارجی , آمریکا ,

طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC)، حدود 65 هزار زن تقریباً هرساله بر اثر عوارض مربوط به بارداری در ایالات متحده می‌میرند!

قانون‌گذاران و کارشناسان در تلاشند نابرابری‌ای را که باعث مرگ زنان سیاه‌پوست می‌شود، پایان دهند؛ دکتر "جویا کرار پری" می‌گوید: "میراث سلسله‌مراتب ارزش انسانی بر اساس رنگ پوست، همچنان باعث ایجاد تفاوت در نتایج سلامتی از جمله مرگ‌ومیر مادران می‌شود؛ نژادپرستی عامل خطر است نه پوست سیاه، نه نژاد!"

طبق تحقیقات، ایالات متحده طی چندین سال گذشته بدترین میزان مرگ‌ومیر مادران را میان کشورهای پیشرفته داشته است و تنها کشوری است که این میزان در حال افزایش است.

مرگهای مرتبط با بارداری با عواملی از جمله عدم دسترسی به مراقبتهای مناسب و باکیفیت، تشخیصهای از دست رفته یا تأخیری و عدم آگاهی بیماران و ارائه‌دهندگان علائم هشداردهنده در ارتباط هستند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان