انجمن اسلامی پزشکان ایران

یکشنبه, 07 خرداد 1402

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین گرامیداشت روز دانشجو و مراسم توجیهی دانشجویان نو ورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به توانمندی شما، ایمان دارم و برآنیم که آینده را به دست شما که بسیار توانمندتر از ما هستید بسپاریم.

به گزارش وبدا، آیین بزرگداشت روز دانشجو و مراسم توجیهی دانشجویان نوورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان، روز گذشته (دوشنبه) با حضور دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی، مهندس رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و مهندس خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر فردین مهرابیان، معاون فرهنگی و دانشجویی، معاونین تحقیقات و فناوری و آموزشی و سایر اعضای هیئت رئیسه در بستر فضای مجازی با حضور بیش از ۳۵۰ نفر از دانشجویان جدیدالورود، برگزار شد.

دکتر لاری با تبریک روز دانشجو گفت: با این‌که معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت هستم اما معلم دانشگاه بودن را افتخار خود می‌دانم؛ گذر از سد کنکور را در شرایط متفاوت و سخت امسال و ورود به دانشگاه علوم پزشکی گیلان که از بهترین دانشگاه‌های کشور است، صمیمانه به شما تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: شما از ابتدای پذیرش‌تان، وارد خانواده بزرگ نظام سلامت شدید که در کنترل بیماری کووید ۱۹، پیشگام است و دیری نمی‌گذرد که در جایگاه فعلی ما و در بحران‌های پس از این، عنان مدیریت را به دست گیرید و چشم امید مردم به شما باشد.
 
معاون وزارت بهداشت ادامه داد: برگزاری این برنامه در استان گیلان به‌عنوان یکی از استان‌ها با روند افزاینده شیوع ویروس کرونا و در شرایطی که تمرکز هیئت رئیسه دانشگاه بر کنترل بیماری و مدیریت طرح شهید سلیمانی است، نشان دهنده توجه مسئولین دانشگاه به دانشجویان است.
 
تلاش برای ارتقاء وضعیت صنفی و رفاهی دانشجویان در اولویت کار
 
وی افزود: تمام لذت ما از دانشگاه، دیدن چهره شما عزیزان است؛ ما با فکر و به عشق شما، تمام تلاشمان را برای افزایش بودجه، ارتقای وضعیت رفاهی، تجهیز خوابگاه‌ها، سلف سرویس‌ها و سالن‌های ورزشی به کار می‌بریم و امیدواریم این بیماری به زودی، کنترل شود و بتوانیم چهره‌های بشاش و پر انرژی شما را ببینیم اما این فرصت را برای رفع خستگی، مغتنم بشمارید و دانش جویی و دانش طلبی را در خود، تقویت کنید.
 
لاری ضمن اشاره به وظایف معاونت فرهنگی و دانشجویی گفت: تلاش ما علاوه بر فراهم سازی رفاه حداکثری، غربالگری سلامت روان و مشاوره و ترویج ورزش و تربیت بدنی است که در این روزها باشگاه‌های مجازی، راهی برای پیگیری تمرینات دانشجویی، ایجاد کرده است و مشاوران ما نیز از راه دور با دانشجویان در ارتباط و جویای حال آن‌ها هستند.
جشنواره‌های وزارت بهداشت، باعث تلطیف روح کادر درمان می‌شود
 
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با دعوت از دانشجویان به شرکت در جشنواره‌های دانشجویی گفت: همه شما  دانشجویان را به شرکت در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ که جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت است دعوت می‌کنم. در طی یک سالی که این جشنواره در حال برگزاری است، کارگاه‌های مختلف هنری نیز برگزاری می‌شود که هم اکنون نیز به صورت مجازی در حال برگزاری است.
 
وی با اشاره به سایر جشنواره های دانشگاهی وزارت بهداشت افزود: جشنواره هدهد، جشنواره قرآنی وزارت بهداشت است و بستر پیشرفت و ارتقای توانایی برای افرادی که علاقه مند به زمینه قرآنی هستند را مهیا کرده است.
جشنواره تیتر ۱۲ نیز برای اصحاب رسانه و قلم برنامه‌ریزی شده تا تمام استعدادهای این حوزه شناسایی و پرورش داده شوند زیرا که اعتقاد داریم شما باید در دانشگاه، یک انسان کامل شوید و کادر بهداشت و درمان، باید روحشان با مسائل فرهنگی و هنری، لطیف شده باشد و علاوه بر درمان جسم بیمار، روح او را هم مداوا کنند.
 
لاری در پایان گفت: به توانمندی شما، ایمان دارم و بر آنیم که آینده را به دست شما که بسیار توانمندتر از ما هستید، بسپاریم.
 
اعتقاد داریم شما باید در دانشگاه، یک انسان کامل شوید و کادر بهداشت و درمان، باید روحشان با مسائل فرهنگی و هنری، لطیف شده باشد و علاوه بر درمان جسم بیمار، روح او را هم مداوا کنند
 
دانشجویان دانشگاه مانند فرزندان ما هستند
 
براساس این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تبریک به دانشجویان نوورود و روز دانشجو و آرزوی موفقیت برای آن‌ها گفت: امیدواریم به برکت خون شهدا، زندگی همه ما مرهون لطف الهی شود.
وی با تاکید بر اهمیت شکرگزاری نعمات خداوند متعال، ادامه داد: امروز، پدران و مادران شما پس از سال‌ها، ثمره زندگی مشترک خود را می‌بینند و لازم است که در بحبوحه زندگی‌، محبت آن‌ها را عادی انگاری نکنید و خداوند را برای نعمت حضور آن‌ها شکرگزاری کنید.
 
وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه مانند فرزندان ما هستند و والدین هرگاه احساس نگرانی و مشکل داشتند، می‌توانند با ما در ارتباط باشند و ما از خدمتگزاری به آن‌ها شادمان هستیم. 

 

رکن اصلی دانشگاه، دانشجویان هستند
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان